РЕЄСТРАЦІЯ в 1-ий КЛАС 

Прийом документів для зарахування дітей до перших класів на 2020/2021 н.р. відбувається з 01 квітня до 29 травня (включно) 2020 року.

Через карантин школи можуть приймати документи для зарахування у перший клас онлайн або переносити термін їхнього прийому залежно від карантину (лист МОНУ від 31.03.2020 № 1/9-182 «Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти»).

На порталі ІСУО розроблений сервіс для зарахування дітей до першого класу - «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти».

Інструкція для ЗЗСО
Інструкція для батьків

Загальний алгоритм прийому до школи:

1. Подати до школи заяву від одного з батьків (подається особисто з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника) за зразком згідно з додатком 1.

2. До заяви додаються:

  • копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);
  • оригінал або копія медичної довідки – Форма № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

У разі наявності та за бажанням одного з батьків при поданні заяви про зарахування може бути пред’явлено документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого зазначаються в заяві про зарахування.

У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації.

 3. Діти, чиї батьки або один з їх батьків, які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом в Україні, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, та які не мають одного чи обох документів із зазначеного переліку, зараховуються до закладу освіти без подання зазначених в п.2 документів.

Крім того, заяви про зарахування та зазначені документи, до 31 травня можуть бути подані до інших закладів освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.

4. Усі батьки, які хочуть скористатися правом вибору школи не за територією обслуговування, надають зазначені документи в обраний заклад і дитина буде зарахована, за наявності вільних місць або згідно з Порядком проведення жеребкування для зарахування дітей до закладу освіти на вільні місця. 

Жеребкування проводиться у період з 05 по 10 червня. Впродовж 01-15 червня заяви про зарахування не приймаються, що не виключає права батьків подавати їх після 15 червня на вільні місця.

5. Зарахування дітей на навчання здійснюється згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти».

Дізнатися, жителі яких населених пунктів закріплені за  школою, можна на сайті школи за посиланням: ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ

 

Зареєструвати дитину до першого класу в зручний для Вас час можна за посиланням: ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ 

 

Роз'яснення МОНУ щодо зарахування дитини до школи.

 

Як перевести педагогів-пенсіонерів на строкові трудові договори

ІРИНА ЖИТКОВАкерівник групи експертів MCFR Кадри
ОЛЕНА ФІЛОНЕНКОредактор управлінських видань MCFR Освіта

В освітянських колах бурхливо обговорюють подальшу долю педагогів-пенсіонерів. Крапки над «і» розставив закон: не звільняємо, а укладаємо строкові трудові договори. Опрацюйте цю консультацію та скористайтеся зразками документів — точно не помилитеся, бо все зробите правильно

Новий Закон «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX (далі — Закон про середню освіту) визначає, що педпрацівників державних і комунальних ЗЗСО, яким виплачують пенсію за віком, слід перевести із безстрокових трудових договорів на строкові. Ця вимога у пункті 2 частини 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про середню освіту. Що це означає?

До 1 липня 2020 року директор закладу освіти:

  • укладає строкові трудові договори з педагогами, які отримують пенсію за віком, та погодилися продовжити роботу;
  • звільняє педагогів, які отримують пенсію за віком, та відмовилися продовжити роботу.

Коли іншим педагогам згодом призначать пенсію за віком, з ними також треба буде укласти строкові трудові договори. Звісно, якщо погодяться.

МОН у листі «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 08.04.2020 № 1/9-201 рекомендувало, як перевести педпрацівника із безстрокового трудового договору на строковий.

Запропонуйте педагогам-пенсіонерам роботу за строковим договором

Письмово запропонуйте педагогу укласти строковий трудовий договір. Якщо з працівником, який працює безстроково, укладають строковий трудовий договір, змінюються істотні умови праці. Тому вручіть повідомлення щонайменше за два місяці до дня, коли укладете строковий договір чи звільните. Дедлайн — 30.04.2020.

Найкраще — вручити повідомлення педагогу. Бажано — при свідках. Попросіть педагога, щоб на вашому примірнику повідомлення поставив дату і підпис, коли отримав його. Якщо відмовиться — складіть акт. Також можна на адресу педагога надіслати повідомлення рекомендованим листом. Приклад повідомлення — у Додатку 1.

Як далі діяти, залежить від того, що вирішили педагоги.

Укладіть строкові договори з педагогами, які погодилися продовжити роботу

Директор укладає трудові договори строком від одного до трьох років з педагогами, які досягли пенсійного віку та яким виплачують пенсію за віком (абз. 3 ч. 2 ст. 22 Закону № 463).

Згода педагога продовжувати працювати за строковим трудовим договором — обов’язкова. Її педагог висловлює одним зі способів:

  • пише заяву;
  • підписує письмовий строковий трудовий договір, що запропонував директор;
  • пише, що згоден на примірнику повідомлення, яке залишилося у директора.

Приклад заяви — у Додатку 2На підставі письмової згоди педагога або письмового строкового трудового договору видайте наказ про укладення договору наприклад, строком на один рік (див. Додаток 3). Наказ можна видати навіть у день, коли отримали згоду. Натомість дата, з якої укладаєте строковий договір, має бути не раніше, аніж сплине два місяці, як педагог отримав повідомлення.

Коли строк трудового договору закінчиться, директор зможе за згодою педпрацівника продовжити строковий трудовий договір. Закон про середню освіту не обмежує, скільки разів можна переукладати такі договори.

Звільніть педагогів, які відмовилися продовжити роботу

Коли сплине двомісячний строк попередження, директор звільняє педпрацівників, які до 01.07.2020 письмово відмовилися працювати за строковим трудовим договором, або взагалі не відповіли на пропозицію. Закон про середню освіту визначив, що у такому випадку педагогів звільняють на підставі пункту 9 частини 1 статті 36 КЗпП, — «з підстав, передбачених іншими законами». Це не самостійна підстава, а відсилає до інших законів. Тому у наказі про звільнення і в трудовій книжці посилайтеся на пункт 9 частини 1 статті 36 КЗпП і на пункт 2 частини 3 розділу Х Закону «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX.

КЗпП не передбачає виплату вихідної допомоги у такому випадку. Директор припиняє трудовий договір із педагогом на вимогу Закону про середню освіту, а не звільняє з власної ініціативи. Тому згода профспілки на звільнення не потрібна. На підставі пункту 9 статті 36 КЗпП можна звільнити працівника, який у відпустці, або хворіє. Приклад наказу про звільнення — у Додатку 4.

 

 

Оплата праці педагогічним працівникам за групи продовженого дня
Відповідно до п. 20 Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2009р.№1121, оплата праці вихователя та інших педагогічних працівників групи продовженого дня ( далі – ГПД) проводиться відповідно до законодавства.
Оплата праці вихователя ГПД
Робочий час вихователів ГПД загальноосвітніх навчальних закладів регулюється графіком роботи вихователів ГПД, складеним відповідно до їхнього педагогічного навантаження на тиждень та затвердженим наказом керівника навчального закладу.
Педагогічне навантаження вихователя ГПД – 30 годин виховної роботи протягом навчального тижня, що становить тарифну ставку.
         Встановлення педагогічного навантаження здійснюється в ході проведення тарифікації.
         Під час визначення педагогічного навантаження слід враховувати наступне:
-         обсяг навчальної та іншої педагогічної роботи, яку може виконувати педагогічний працівник за основним місцем роботи, граничними розмірами не обмежується ( абз.3 п.63 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників, від 15.04.1993№102, далі - Інструкція №102). Робота понад установлену норму навчального навантаження в цьому ж навчальному закладі не є сумісництвом;
-         педагогічне навантаження обсягом менше тарифної ставки, передбаченої законодавством, встановлюється тільки за письмовою згодою педагогічного працівника;
-         встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року ( п.68 Інструкції №102);
Згідно з п. 68 Інструкції №102 місячна заробітна плата педагогічних працівників установ освіти ( зокрема, вихователів ГПД) визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень ( в цьому випадку – 30 год. на тиждень).
Приклад обчислення розміру місячної заробітної плати вихователя ГПД
Вихователю ГПД загальноосвітнього навчального закладу, який має23 роки стажу педагогічної роботи, встановлено 30 – годинне педагогічне навантаження, тобто ставка. Цей працівник також має 10 викладацьких годин музики в початкових класах, як вчителю йому встановлено ставку заробітної плати за 12 – м тарифним розрядом за ЄТС, а як вихователю – за 11-м.
Обчислимо місячну заробітну плату цього педагогічного працівника вихователя ГПД
Складники заробітної плати
Розрахунок
Підстава
Розмір місячної заробітної плати за виконання роботи на посаді
Ставка заробітної плати ( 11 –й   тарифний розряд, 1-ша кваліфікаційна категорія)
1678,00грн.
Наказ МОН України від   26.09.2005р. №557 ( із змінами, далі – наказ №557)
Надбавка з «престижність праці»
1678,00грн. x20%=335,60 грн.
Постанова КМ України від   23.03.2001 №373( далі Постанова №373)
Надбавка за вислугу років
1678,00 x 30%=503,40 грн.
Порядок виплати надбавок за   вислугу років педагогічним та науково – педагогічним працівникам навчальних   закладів і установ освіти, затверджений постановою КМ України від 31.01.2001   №78 ( із змінами , далі - Порядок №78)
Розмір місячної заробітної плати за виконання роботи на посаді вихователя ГПД : 1678,00+335,60+503,40= 2517,00( грн.).
Обчислимо місячну заробітну плату за виконання роботи на посаді вчителя
Ставка заробітної плати вчителя
1806,00 грн.
Наказ №557
Розмір місячної заробітної плати за 10-годинне   педагогічне навантаження на посаді вчителя
1806,00 грн. x10 год. : 18 год.= 1003,33грн.
Наказ №557
Надбавка з «престижність праці»
1003,33 грн. x 20% = 200,67 грн.
Постанова №373
Надбавка за вислугу років
1003,33 x 30% =301,00 грн.
Постанова №78
Розмір місячної заробітної плати за виконання роботи на посаді вчителя: 1003,33+200,67+301,00= 1505,00( грн.)
Всього місячна заробітна плата педагогічного працівника : 2517,00+1505,00=4022(грн.)
Приклад обчислення розміру місячної заробітної плати вчителя, який суміщає посаду вихователя ГПД
Учитель загальноосвітнього навчального закладу має вищу кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» і педагогічне звання «вчитель - методист». У цьому ж навчальному закладі він працює вихователем з 10- годинним педагогічним навантаженням на тиждень.
Щоб обчислити місячну заробітну плату цього вчителя, спочатку визначимо розмір ставки заробітної плати, з якої йому нараховують заробітну плату за виконання роботи на посаді вихователя та на посаді вчителя. Так, особам, які за наслідками атестації отримали вищу кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», встановлюють 12 – й тарифний розряд за ЄТС, якому станом на 1 вересня 2013 року відповідає ставка заробітної плати розміром 1806 грн. ( Наказ №557).
Звертаємо увагу на те, що вища кваліфікаційна категорія « спеціаліст вищої категорії», яку отримав цей працівник за посадою вчителя, поширюється на все його педагогічне навантаження до наступної атестації, при проходженні підвищення кваліфікації і за посадою вихователя ГПД. Отже, вчителю за години виховної роботи в ГПД нараховуватимуть заробітну плату, враховуючи наявну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» за умов проходження підвищення кваліфікації за посадою вихователя ГПД.
Підвищення ставки заробітної плати за педагогічне звання «вчитель – методист» за посадою вихователя ГПД не здійснюватимуть, оскільки його здійснюють лише за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання. ( п. 24 Інструкції №102).
Обчислимо розмір заробітної плати цього працівника за 10 год. виховної роботи в ГПД:
1806грн. x 10 год.:30год =602,00грн.
Крім того, слід визначити розмір надбавки за вислугу років за вказані годиниТак, потрібно врахувати стаж педагогічної роботи цього працівника ( Порядок № 78), а також нарахувати надбавку «за престижність праці», яка відповідно до Постанови № 373 становить 20 %.
Доплати за ГПД керівним кадрам навчального закладу
Чинними нормативно – правовими документами передбачено матеріальне стимулювання керівних кадрів навчального закладу за організацію і роботу ГПД.
Відповідно доп.35 Інструкції №102 керівникам шкіл та їх заступникам з навчальної роботи, в обов»язки яких входить керівництво групами продовженого дня ( за наявності в закладі не менше двох таких груп), посадовий оклад підвищується на 5 %. Якщо в штатах школи є два і більше заступники директора по навчальній роботі, то посадовий оклад підвищується лише одному, в обов»язки якого входить керівництво групами продовженого дня. підвищення окладів в цих розмірах провадиться незалежно від того, отримують вони повний оклад чи ні.
У початкових школах, де посада директора не передбачена, доплата за ГПД провадиться вчителю, на якого покладені обов»язки по керівництву школою.
Розглянемо на конкретних прикладах, як обчислити розміри доплат за ГПД керівним кадрам навчального закладу.
Приклад обчислення розміру доплати за ГПД керівникові навчального закладу
За розпорядженням начальника відділу освіти керівнику навчального закладу встановлено посадовий оклад за 15 – м тарифним розрядом за ЄТС у розмірі 2198 грн. У навчальному закладі функціонує дві групи продовженого дня.
Обчислимо розмір доплати за ГПД керівникові навчального закладу :
21198грн. x 5% = 109,90 грн.
Приклад обчислення розміру доплати за ГПД заступникові директора з навчально – виховної роботи
Посадовий оклад заступникові директора з навчально – виховної роботи встановлюють на 5-15 % нижче від розміру посадового окладу керівника навчального закладу. Право встановлювати розмір посадового окладу заступникові директора з навчально - виховної роботи має керівник навчального закладу ( п. 4 Постанови №1298)
Так, за наказом керівника навчального закладу заступникові директора з навчально – виховної роботи встановлено посадовий оклад на 10% нижчий від окладу керівника навчального закладу, тобто
2198грн.x 90% = 1978,20 грн.
Припустимо, що заступник директора з навчально – виховної роботи працює на 0,5 ставки. Обчислимо розмір його заробітної плати:
1978,20 x 0,5 ставки = 989,10 грн.
Обчислимо розмір доплати за ГПД заступникові директора з навчально – виховної роботи, який працює на 0,5 ставки:
989,10 грн.x 5% = 49,46 грн.
Обчислимо розмір заробітної плати заступника директора з навчально - виховної роботи, який працює на 0,5 ставки . враховуючи розмір доплати за ГПД:
989,10 + 49,46=1038,56 грн.
Розмір підвищення посадового окладу ( ставки заробітної плати) впливає на формування посадового окладу ( ставки заробітної плати), тобто створює його новий розмір ( п. 34 Інструкції №102).
З урахуванням цього підвищення , тобто з новоствореного посадового окладу, цим працівникам установлюються надбавки за вислугу років, « престижність праці».